Suma odpustowa ku czci Przemienienia Pańskiego

Suma odpustowa ku czci Przemienienia Pańskiego

6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego przeżywaliśmy doroczną uroczystość odpustową w naszej świątyni. Sumę odpustową celebrował JE ks. abp Wiktor Skworc z Katowic. Radość odpustową dzieliła z nami młodzież przeżywająca swoje rekolekcje Oaza Nowego Życia III stopnia.

Zgodnie z wieloletnią tradycją wierni w naszym kościele przygotowują się do przeżycia Uroczystości Przemienienia Pańskiego przez dziewięć dni. 28 lipca rozpoczęła się nowenna ze specjalnymi modlitwami do Jezusa Przemienionego.

We wtorek (4.08) wieczorną Eucharystię sprawował o. Stanisław Mazgaj, gwardian klasztoru franciszkanów reformatów a w środę (5.08) o. Zbigniew Czerwień, z klasztoru karmelitów z Piasku. Odpust Przemienienia Pańskiego zwieńczony został sumą odpustową 6 sierpnia o 19.00. Przewodniczył jej ks. abp Wiktor Skworc z Katowic.

W modlitwie podczas sumy odpustowej pomagała nam młodzież przeżywająca swoje rekolekcje oazowe.

Tradycją naszego kościoła jest przyozdobienie ołtarza głównego kwiatami – gladiolami tzw. mieczykami na odpust Przemienienia Pańskiego. Od wielu lat wierni przynoszą te piękne kwiaty. Bardzo dziękujemy za przyniesione kwiaty i złożone na nie ofiary. Nade wszystko dziękujemy za wspólną modlitwę.