Przygotowanie do Paschy z tradycyjnymi pieśniami pasyjnymi

Przygotowanie do Paschy z tradycyjnymi pieśniami pasyjnymi

Rozpoczynając od Wielkiego Poniedziałku, chcemy zaprosić Was do spędzenia kilku minut dziennie z muzyką i słowem. Muzycy związani z Fundacją inCanto nagrali w naszym kościele tradycyjne pieśni pasyjne.

Ostatni tydzień Wielkiego Postu chcemy przeżyć właśnie kontemplując treści zawarte w pieśniach nabożnych. Zuzanna Kozłowska (śpiew) i Maria Klich (lira korbowa) wprowadzą nas Ku wielkiemu pocieszeniu poprzez repertuar Wielkiego Tygodnia, szczególnie poprzez śpiewy wielkopiątkowe i wykonywane w czasie czuwania przy Grobie Pańskim w nocy przed zmartwychwstaniem.

Ku wielkiemu pocieszeniu – przygotowanie do Paschy z tradycyjnymi pieśniami pasyjnymi, to nasza propozycja na Wielki Tydzień.

Rozpoczynając od Wielkiego Poniedziałku, chcemy zaprosić Was do spędzenia kilku minut dziennie z muzyką i słowem. Zapisując się na specjalny newsletter, codziennie o 18.00 otrzymacie nagranie jednej pieśni w wykonaniu Zuzanny Kozłowskiej i Marii Klich oraz towarzyszące jej rozważanie. Codzienny mail z nagraniem będzie doskonałym przypomnieniem i zaproszeniem do wygospodarowania kilku minut na osobistą kontemplację, która wesprze nas duchowo w przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Można potraktować to jako rekolekcje, codzienną modlitwę, kontemplację czy po prostu regularną dawkę pięknej muzyki.

Możliwość zapisania się na newsletter - TUTAJ

Nagranie zostało zrealizowane w naszym kościele w Niedzielę Palmową 28 marca 2021 r.