Nasza świątynia w aplikacji Duchowa Siódemka

Nasza świątynia w aplikacji Duchowa Siódemka

Zapraszamy do skorzystania ze spaceru po centrum Krakowa połączonego ze zwiedzaniem i modlitwą. Pomoże w tym aplikacja, która pozwala na interaktywną wizytę w siedmiu kościołach klasztornych oraz poznanie ich historii. Jednym z nich jest oczywiście nasza świątynia Przemienienia Pańskiego wraz z kryptą.

W aplikacji Krakowski Szlak Klasztorów – Duchowa Siódemka znalazły się obok naszego, pijarskiego, klasztory reformatów, jezuitów, dominikanów, franciszkanów, kapucynów i karmelitów.
Tradycja odwiedzania Siedmiu Kościołów znana była już w średniowieczu w Rzymie. W XVI w. forma takiego pielgrzymowania odrodziła się w Wiecznym Mieście za sprawą św. Filipa Nereusza. Praktykowali ją kolejni święci, jak choćby założyciel pijarów, św. Józef Kalasancjusz – piszą autorzy i twórcy aplikacji. Pragniemy ją zaproponować mieszkańcom, pielgrzymom i turystom Krakowa. Idea nawiedzania siedmiu kościołów w obrębie Starego Miasta, wokół krakowskich Plant, zawiera elementy turystycznego wędrowania, estetycznego zwiedzania i duchowego pielgrzymowania. Łączy więc w sobie wymiar fizyczny, kulturalny i religijny. Motywem przewodnim jest odwołanie do tradycji duchowej danego kościoła, zawartej nie tylko w architekturze, ale również w historii i charyzmatach poszczególnych zakonów. W symbolice biblijnej liczba 7 opisuje pełnię i doskonałość, więc wędrujący szlakiem Duchowej Siódemki zdobędzie wiedzę o bogactwie kulturalnym i duchowym tych miejsc oraz będzie mógł zaczerpnąć coś dla własnej pobożności.
Aplikacja dostępna jest w sklepach App Store i Google Play.