Ogłoszenia duszpasterskie

21 lipca - 16 Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym:

• Poniedziałek – 22 lipca – święto św. Marii Magdaleny, tej która pierwsza przyniosła wiadomość Apostołom o Zmartwychwstaniu.

• Wtorek – 23 lipca – święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy.

• Środa – 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, księżnej krakowskiej, patronki polskich samorządowców i górników.

• Czwartek – 25 lipca – święto św. Jakuba, apostoła, w tym dniu wspominamy również św. Krzysztofa, dlatego jest to dzień modlitw za kierowców i podróżujących.

• Piątek – 26 lipca – wspomnienie Joachima i Anny. Rodzicom NMP w naszym kościele poświęcony jest jeden z bocznych ołtarzy, ponieważ są oni dodatkowymi Patronami naszego Zakonu.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejszą tacę inwestycyjną. W każdą trzecią niedzielę wasze ofiary odkładamy na remont naszych organów, ponieważ będzie to poważny wydatek finansowy próbujemy uzbierać początkową kwotę na tą inwestycję.

3. Dziękujemy woluntariuszom, którzy w minionym tygodniu pełnili dyżur w naszym kościele. Zachęcamy do włączania się w dyżury w naszym kościele w ramach otwartych drzwi, w okresie wakacyjnym.

4. Od najbliższej niedzieli, czyli od 28 lipca, codziennie o g. 18.30, będziemy się modlić podczas nabożeństw przygotowujących nas do uroczystości odpustowej Przemienienia Pańskiego, która będzie miała miejsce 6 sierpnia.

5. Na dzisiejsza niedzielę arcybiskup Marek Jędraszewski wystosował komunikat do archidiecezjan.