Ogłoszenia duszpasterskie

27 listopada 2022 - I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Zapraszamy do uczestnictwa w adwentowych Mszach Roratnich, które w naszym kościele w dni powszednie o godz. 19:00, a w soboty o godz. 8:00.

2. W kalendarzu liturgicznym:

• środa – 30 XI – święto św. Andrzeja, apostoła;

• sobota – 3 XII – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

3. Zapraszamy dziś na godz. 18:00 do krypty naszego kościoła na katechezę Ojca Prowincjała Mateusza Pindelskiego – Massaccio, Rublow i syn marnotrawny. Pełne informacje na plakacie w wejściu do kościoła.

4. Pobłogosławione świece wigilijne, można nabyć w zakrystii u Pana Leopolda. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać również opłatki na stół wigilijny.

5. W II niedzielę adwentu – 4 grudnia – Stowarzyszenie Charytatywne „DOBROSŁAW” przeprowadzi przy naszym kościele kwestę na rzecz Szymonka, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe oraz zanik mięśni. Choroba chłopca jest schorzeniem genetycznym i bez przeprowadzenia kosztownej rehabilitacji oraz leczenia grozi mu przykurcz mięśni, czego efektem będzie unieruchomienie na wózku inwalidzkim. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzają naszą świątynie za okazaną pomoc oraz hojność.