Ogłoszenia duszpasterskie

18 października 2020

1. Wobec zaostrzonych rygorów sanitarnych w czerwonej strefie, w której znajduje się nasze miasto, prośmy o zachowanie dystansu oraz przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas nabożeństw. Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski udzielił od 17 października br. do odwołania dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. wszystkim wiernym.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
•    we wtorek uroczystość św. Jana Kantego – prezbitera, głównego patrona naszej archidiecezji;
•    we czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II – odpust w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.

3. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni są odprawiane o 18:30. Będziemy modlić się w waszych intencjach. Na stoliku z tyłu kościoła w można zostawić intencje modlitwy tzw. koszyku różańcowym. Są tam też kartki i długopisy. Intencją nieodłączną podczas odmawiania różańca w naszym kościele będzie modlitwa za dzieci i młodzież. Pamiętajmy że za odmówienie jednej części różańca można uzyskać odpust zupełny.

4. Z tyłu kościoła na stoliku oraz na ławkach wyłożyliśmy formularze, na których możemy wypisać imiona zmarłych, którzy będą polecani w modlitwach w naszym kościele. Wypełnione prosimy składać w zakrystii u Pana Leopolda.

5. Błogosławieństwa Bożego i zdrowia życzymy. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.