Ogłoszenia duszpasterskie

17 stycznia - II niedziela okresu zwykłego

1. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15, 5-9).

2. W tym tygodniu wspominamy:
•    we wtorek, 19.01 św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
•    w czwartek, 21.01 św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.

3. W czwartek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. Zapraszamy na adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele w czwartki po Mszy św. wieczornej od ok. 19.30. Modlitwę zakończymy o 20.00 wspólnym odmówieniem nieszporów.

5. Wojewoda Małopolski przekazuje następującą informację:

W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989.
Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy.

6. Życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.