Trzecia niedziela adwentu z o. Piotrem

Trzecia niedziela adwentu zaprasza nas do radości z przyjścia Pana. O. Piotr w kolejnym odcinku z krakowskiej królewskiej drogi kieruje do nas kilka słów komentarza do niedzielnej liturgii.

O. Piotr na II niedzielę Adwentu

Nasz tegoroczny rekolekcjonista o. Piotr Różański przygotował kolejne rozważanie na II niedzielę Adwentu.

Niedzielne rozważanie o. Piotra

W Adwencie mamy okazję przygotować się wraz z o. Piotrem Różańskim do niedzielnej liturgii dzięki nagraniom DOMU NA SKALE. Nasz tegoroczny adwentowy rekolekcjonista opowiada o Słowie Bożym prosto z Krakowa.

Słowo na niedzielę Chrystusa Króla

Na dzisiejszą uroczystość słowo Boże przybliża nam o. Piotr Różański. Prosto z naszego kościoła. Już dziś zapraszamy do przeżycia Adwentu z naszym Współbratem.

Komentarz do niedzielnej liturgii słowa z Pijarskiej

W czasie pandemii szczególnie cenne jest to, co może nam pomóc w głębokim przeżyciu dnia pańskiego. Zapraszamy na cykl rozważań niedzielnych czytań prowadzonych przez o. Piotra Różańskiego, pijara z Jeleniej Góry, autora vloga Dom na skale. Szczególnie zapraszamy, bo kolejne odcinki są związane z naszym kościołem.

Piękna pieśń maryjna w naszym kościele i krypcie

W naszym kościele i krypcie miały miejsca nagrania maryjnych utworów muzycznych, które razem tworzą cykl kompozycji Mariusza Kramarza zatytułowany jednym z wezwań Litanii Loretańskiej Pocieszycielka strapionych. Utwory zostały wykonane przez Cracow Baroque Consort.

Pierwsza wystawa w Galerii Krypta u pijarów po dwóch latach

29 września w krypcie pod kościołem odbył się wernisaż wystawy rzeźb profesora Aleksandra Śliwy. To wydarzenie zainaugurowało po dwuletniej przerwie związanej z remontem krypty działalność Galerii Krypta u Pijarów.

Pierwsza Msza św. wspólnoty liceum

14 września o 11.30 miała miejsce pierwsza w tym roku szkolnym Msza św. wspólnoty Liceum Zakonu Pijarów w Krakowie, podczas której na Eucharystii zgromadzili się uczniowie, absolwenci, pracownicy i ich rodziny.

Odpust Przemienienia Pańskiego w naszym kościele

6 sierpnia przeżywaliśmy doroczną uroczystość odpustową w naszej świątyni. Sumę odpustową celebrował ks. prałat Grzegorz Szewczyk, proboszcz parafii pw. św. Floriana. Radość odpustową dzieliła z nami Schola Kalasancjusza z Bolszewa k. Wejherowa.

Triduum przed uroczystością odpustową

Tradycją przygotowań do Uroczystości Przemienienia Pańskiego w naszej świątyni jest udział w tzw. triduum. 4, 5 i 6 sierpnia będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu - okazja do przedłużonej modlitwy, udział w Eucharystii i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.