Pierwsza wystawa w Galerii Krypta u pijarów po dwóch latach

29 września w krypcie pod kościołem odbył się wernisaż wystawy rzeźb profesora Aleksandra Śliwy. To wydarzenie zainaugurowało po dwuletniej przerwie związanej z remontem krypty działalność Galerii Krypta u Pijarów.

Pierwsza Msza św. wspólnoty liceum

14 września o 11.30 miała miejsce pierwsza w tym roku szkolnym Msza św. wspólnoty Liceum Zakonu Pijarów w Krakowie, podczas której na Eucharystii zgromadzili się uczniowie, absolwenci, pracownicy i ich rodziny.

Odpust Przemienienia Pańskiego w naszym kościele

6 sierpnia przeżywaliśmy doroczną uroczystość odpustową w naszej świątyni. Sumę odpustową celebrował ks. prałat Grzegorz Szewczyk, proboszcz parafii pw. św. Floriana. Radość odpustową dzieliła z nami Schola Kalasancjusza z Bolszewa k. Wejherowa.

Triduum przed uroczystością odpustową

Tradycją przygotowań do Uroczystości Przemienienia Pańskiego w naszej świątyni jest udział w tzw. triduum. 4, 5 i 6 sierpnia będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu - okazja do przedłużonej modlitwy, udział w Eucharystii i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

Kardynał Karol Wojtyła na Pijarskiej

Karol Wojtyła jako pasterz Archidiecezji Krakowskiej wielokrotnie nawiedzał pijarską świątynię pw. Przemienienia Pańskiego. Jedne z tych odwiedzin były wyjątkowe. Zachowały się zdjęcia i kazanie, jakie wówczas wygłosił.

List polskich biskupów na 100 urodziny św. Jana Pawła II

List Prezydium Konferencji Episkopatu Polski odczytany w kościołach w niedzielę 17 maja, w przeddzień rocznicy urodzin papieża Polaka.

Tydzień modlitw o powołania do naszego zakonu

Już jutro Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o nowe powołania. Zapraszamy do modlitwy o nowych braci do naszej wspólnoty zakonnej. Pomogą nam w tym prezentowane przez tydzień filmy prezentujące naszą codzienność.

Pijarzy modlą się za maturzystów

Już po raz ósmy rusza Duchowa Adopcja Maturzysty! To akcja skierowana do przyszłych absolwentów szkół średnich, którzy w czerwcu zmierzą się z egzaminami dojrzałości. Rozpoczniemy ją 3 maja. Każdego dnia nasza rodzina pijarska będzie modliła się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Poświęcenie kaplicy naszej wspólnoty

Po zakończonym remoncie klasztoru została poświęcona kaplica, która będzie służyć pijarskiej wspólnocie posługującej przy kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Uroczystość miała miejsce 18 kwietnia, na zakończenie dnia skupienia, który przeżywała wspólnota zakonna z Pijarskiej.

Ostatnia prosta - Wielki Piątek

Ostatnia prosta odcinek 6. Dzisiaj podczas liturgii wielkopoiątkowej słuchamy Męki Pańskiej według św. Jana. Oddajemy także cześć krzyżowi, który kapłan odsłania śpiewając: Oto drzewo krzyża... Na koniec liturgii przenosi się Najświętszy Sakrament do kaplicy Grobu Pańskiego. W ten sposób duchowy towarzyszymy Jezusowi w ostatnich chwilach życia, w Jego męce i śmierci a także złożeniu do grobu Jego ciała.