o. Piotr na Niedzielę Zmartwychwstania

Rozważanie o. Piotra na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Inscenizacja Grobu Pańskiego w krypcie

W tym roku aranżacji Grobu Pańskiego podjął się znany artysta Jerzy Michał Murawski, autor „Dziennika Podróży z Ostatnią Wieczerzą”.

Triduum Paschalne z o. Piotrem Różańskim SP

O. Piotr przygotował rozważania wprowadzające nas w tajemnice Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.

Triduum Paschalne na Pijarskiej

W Wielkim Tygodniu zapraszamy do modlitwy w naszym kościele i krypcie.

Przygotowanie do Paschy z tradycyjnymi pieśniami pasyjnymi

Rozpoczynając od Wielkiego Poniedziałku, chcemy zaprosić Was do spędzenia kilku minut dziennie z muzyką i słowem. Muzycy związani z Fundacją inCanto nagrali w naszym kościele tradycyjne pieśni pasyjne.

Rekolekcje wielkopostne "7 ostatnich słów Jezusa"

Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy w naszej świątyni w Niedzielę Palmową.

List o. Janusza Furtaka z Chile

II niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zwana jest też Niedzielą "Ad Gentes". Z tej okazji zapraszamy do przeczytania listu od naszego współbrata o. Janusza Furtaka, który pracuje w stolicy Chile. Sytuacja jest dramatyczna, więc zwracamy się z prośbą o modlitwę i pomoc.

I niedziela Wielkiego Postu

W podziemiach naszego kościoła znajduje się krypta a w niej Święte Schody, wyjątkowe malowidła pasyjne, kaplica uwięzienia Jezusa. W tym wyjątkowym miejscu o. Piotr Różański prowadzi rozważania do niedzielnej liturgii w ramach DOMU NA SKALE.

Katechezy dla studentów w krypcie

Studentów w Wielkim Poście zapraszamy na miniwykłady z teologii. Będą one w niedziele o 20.00 w krypcie a tematem będzie 6 prawd wiary.

Męskie Gorzkie Żale

Zapraszamy na wyjątkowe nabożeństwo Gorzkich Żali. Podobnie jak w ubiegłym roku będą one skierowane do mężczyzn a zaproszeni kaznodzieje wygłoszą kazania pasyjne poruszając zagadnienia związane z duchowością mężczyzny.