Komunikat ws. ochrony dzieci i młodzieży

O. Prowincjał Mateusz Pindelski zwrócił się z apelem do osób związanych z Zakonem Pijarów w sprawie ochrony dzieci i młodzieży.

Tydzień modlitw o powołania

25 kwietnia 2021 r. obchodzimy IV. Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, podczas której przypada 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Prosimy o modlitwę o nowe powołania do naszego pijarskiego zakonu.

Pijarzy modlą się za maturzystów

Duchowa Adopcja Maturzysty to akcja skierowana do przyszłych absolwentów szkół średnich. Codzienna modlitwa za maturzystów rozpocznie się w niedzielę 25 kwietnia. Każdego dnia nasza rodzina pijarska będzie modliła się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

o. Piotr na Niedzielę Zmartwychwstania

Rozważanie o. Piotra na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Inscenizacja Grobu Pańskiego w krypcie

W tym roku aranżacji Grobu Pańskiego podjął się znany artysta Jerzy Michał Murawski, autor „Dziennika Podróży z Ostatnią Wieczerzą”.

Triduum Paschalne z o. Piotrem Różańskim SP

O. Piotr przygotował rozważania wprowadzające nas w tajemnice Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.

Triduum Paschalne na Pijarskiej

W Wielkim Tygodniu zapraszamy do modlitwy w naszym kościele i krypcie.

Przygotowanie do Paschy z tradycyjnymi pieśniami pasyjnymi

Rozpoczynając od Wielkiego Poniedziałku, chcemy zaprosić Was do spędzenia kilku minut dziennie z muzyką i słowem. Muzycy związani z Fundacją inCanto nagrali w naszym kościele tradycyjne pieśni pasyjne.

Rekolekcje wielkopostne "7 ostatnich słów Jezusa"

Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy w naszej świątyni w Niedzielę Palmową.

List o. Janusza Furtaka z Chile

II niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zwana jest też Niedzielą "Ad Gentes". Z tej okazji zapraszamy do przeczytania listu od naszego współbrata o. Janusza Furtaka, który pracuje w stolicy Chile. Sytuacja jest dramatyczna, więc zwracamy się z prośbą o modlitwę i pomoc.