Przemienienie Pańskie – Fra Angelico, Rafael i inni...

Tuż przed świętem Przemienienia Pańskiego, które dla naszego kościoła jest patronalnym wezwaniem, gdzie też cały malarski wystrój ideowo podporządkowany jest freskowi Franciszka Ecksteina ze sceną na Górze Tabor zapraszamy na kolejne „Pijarskie Spotkania ze Sztuką”...

Hieronim Bosch - "Wóz z sianem" jako alegoria ludzkich wyborów

Zapraszamy na kolejne Pijarskie Spotkania ze Sztuką. Tym razem przedmiotem wykładu będzie genialny Hieronim Bosch i jego obraz pod tytułem „Wóz z sianem”, tytułem, który przeszedł do języka potocznego jako alegoria niekontrolowanego dążenia do posiadania dóbr ziemskich i ulotnego szczęścia. 

Koncert Chóru Kameralnego Uniwersytetu w Sheffield

W środę 26 czerwca br. o g. 20.00 wystąpi w naszym kościele Sheffield University Chamber Choir .

Koncert inaugurujący niezwykły projekt – środa 19 czerwca g. 19.30

Projekt Kraków-Stambuł Tour 2024 to... szalona podróż rowerowa polskiego muzyka – pianisty i klawesynisty – Stanisława Łopuszyńskiego, który dystans z Krakowa do Stambułu przejedzie w całości na rowerze, a dodatkowo będzie wykonywać po drodze koncerty w siedmiu krajach.

Wernisaż malarstwa Witolda Urbanowicza w Galerii Krypta u Pijarów

„Krzyże” – taki tytuł nosi najnowsza wystawa obrazów Witolda Urbanowicza, jaka zainaugurowana zostanie we wtorek 11 czerwca o g. 18.00 w Galerii Krypta u Pijarów. Zapraszamy!

Misterium Eucharystii - prawdy eucharystyczne ukryte w obrazach

Najbliższe „Pijarskie Spotkanie ze Sztuką” odbędzie się w tygodniu kończącym Kongres Eucharystyczny w Krakowie, tuż po oktawie Bożego Ciała, kiedy po ulicach Krakowa przechodziły procesje eucharystyczne – będzie więc z oczywistych względów poświęcone Misterium Eucharystii. 

Matka Boga - Matka nasza: ikonograficzne przesłanie

W miesiącu, w którym nawet łąki umajone kojarzą się z Maryją, odwiedzając kościoły zwracamy uwagę na znajdujące się w nich obrazy krakowskich Madonn, pięknie przystrojone wiosennymi kwiatami i otaczane modlącymi się przed nimi wiernymi...

Piękno Matki Boga. Wielcy malarze inspirują

- zapraszamy na wystawę ikon w Krypcie u pijarów.

Powołanie

Ostatni przed wakacjami Weekend Medytacyjny, 20-21 kwietnia.

Caravaggio: dotykając Zmartwychwstałego

 - to tytuł kolejnego Pijarskiego Spotkania ze sztuką, na które zapraszamy w niedzielę 7 kwietnia o g. 16.00