Odnowienie ślubów zakonnych w naszym kościele

11 września klerycy naszego Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Pijarów odnowili swoje śluby zakonne na ręce o. Prowincjała Mateusza Pindelskiego w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Krakowie przy ul. Pijarskiej. W uroczystości wzięli udział rodzice kleryków.

Małopolskie Dni Dziedzictwa na Pijarskiej

Zapraszamy na XXIII edycję Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, podczas których min. będzie prezentowany nasz kościół, krypta i klasztor. W przyszły weekend będzie możliwość uczestniczenia w tzw. zwiedzaniu z przewodnikiem, wykładach i spotkaniach.

Zapraszamy na wystawę do krypty

Zapraszamy na wystawę "Suknia barw rozmaitych" to prezentacja piękna dawnych szat liturgicznych. Niecodzienne ich przedstawienie na płótnach, przemieszanych z rzeczywistymi ich przykładami, ukazuje inne oblicze dawnych paramentów.

Suma odpustowa ku czci Przemienienia Pańskiego

6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego przeżywaliśmy doroczną uroczystość odpustową w naszej świątyni. Sumę odpustową celebrował JE ks. abp Wiktor Skworc z Katowic. Radość odpustową dzieliła z nami młodzież przeżywająca swoje rekolekcje Oaza Nowego Życia III stopnia.

Uroczystości odpustowe ku czci Przemienienia Pańskiego

Zapraszamy do włączenia się w duchowe przygotowania do dorocznego odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego. Od 28 lipca rozpoczynamy nowennę a 4, 5 i 6 odbędzie się triduum przed samą uroczystością.

Koncert Armonia Concertada w ramach festiwalu Musica Divina 2021

5 sierpnia o 20.30 w naszym kościele odbędzie się wyjątkowy koncert Armonia Concertada. Koncert odbywa się w ramach czwartej odsłony Musica Divina, festiwalu z najpiękniejszą muzyką sakralną.

Odpustowy koncert scholi Dzieci Kalasancjusza

Zapraszamy 4 sierpnia na koncert odpustowy scholi Dzieci Kalasancjusza z Bolszewa k. Wejherowa. Zapraszamy na Mszę św. w ramach triduum przed odpustem o godz. 19.00. Koncert odbędzie się bezpośrednio po Mszy św.

Prośba o wsparcie finansowe

Zwracam się do sympatyków naszego kościoła o pomoc finansową. Konieczna jest wymiana instalacji nagłośnieniowej. Ta, która służy w kościele od ponad 30 lat wymaga wymiany.

Komunikat ws. ochrony dzieci i młodzieży

O. Prowincjał Mateusz Pindelski zwrócił się z apelem do osób związanych z Zakonem Pijarów w sprawie ochrony dzieci i młodzieży.

Tydzień modlitw o powołania

25 kwietnia 2021 r. obchodzimy IV. Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, podczas której przypada 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Prosimy o modlitwę o nowe powołania do naszego pijarskiego zakonu.