Odnowienie ślubów zakonnych w naszym kościele

Odnowienie ślubów zakonnych w naszym kościele

11 września klerycy naszego Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Pijarów odnowili swoje śluby zakonne na ręce o. Prowincjała Mateusza Pindelskiego w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Krakowie przy ul. Pijarskiej. W uroczystości wzięli udział rodzice kleryków.

Każdy musi sam przejść próbę zjednoczenia z Chrystusem w śmierci i zmartwychwstaniu – powiedział o. Mateusz Pindelski podczas wygłoszonego kazania – Chrystus umacnia apostołów doświadczeniem Taboru, taką próbę każdy musi przejść.

O. Prowincjał nawiązał również do miejsca, w którym odbywała się uroczystość. Miejsca, w którym znajduje się serce ks. Stanisława Konarskiego. Był on ważną postacią swoich czasów. Konarski miał wizję, rozumiał i znał się na wychowaniu. Tradycją w Zakonie Pijarów jest odnawianie ślubów zakonnych codziennie. – Kiedy młodsi współbracia składają swoje śluby, odnawiają je, ja staram się robić to razem z nimi – mówił o. Prowincjał. – W ten sposób ja umacniam się ich powołaniem, a oni, mam nadzieję, moim.  


W uroczystości wzięli udział również o. Grzegorz Misiura, Rektor Seminarium, o. Radek Boboń, duszpasterz powołań oraz współbracia mieszkający w placówce na Pijarskiej.