17 maja 2020

1. Nabożeństwa majowe odprawiane są przed wieczorną Mszą Świętą o 18.30.
2. W najbliższą sobotę wspominamy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Miało to miejsce 23 maja 1728 r. a dokonał tego biskup Konstanty Felicjan Szaniawski nadając naszej świątyni wezwanie Przemienienia Pańskiego i Opieki Matki Bożej Królowej Polski.
3. Przypominamy, że obowiązek przyjęcia Komunii Świętej w okresie Wielkanocy można spełnić do uroczystości Trójcy Świętej, czyli w tym roku do 7 czerwca. Możliwość spowiedzi w naszym kościele podczas każdej Mszy św.
4. Od jutra, w naszym kościele może przebywać jednocześnie 40 osób. Prosimy o zachowywanie odpowiednich odległości i noszenie maseczek.
5. Zachęcamy do śledzenia transmisji obchodów jubileuszu 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
6. Dziękujemy za ofiary złożone do skarbon i przesyłane na konto. Pomagają nam one pokrywać koszty bieżące funkcjonowania kościoła. Bóg zapłać!
7. W sobotę 23 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 Diakoni: Emil Grochowski, Dawid Bartochowski i Przemysław Kołacki przyjmą święcenia prezbiteratu. Kleryk Aleksander Hetsevitch, po złożeniu ślubów uroczystych przyjmie święcenia diakonatu. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
8. Życzymy wielu łask w rozpoczętym tygodniu.