25 lutego - 2 Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godzinie 18.00. W tym roku tematem przewodnim rozważań, tradycyjne proponowanym głównie dla mężczyzn, ale nie tylko, będzie szukanie odpowiedzi na pytanie: „Jak iść za Jezusem?” w naszych czasach i różnych sytuacjach życiowych, dzisiaj będzie nam towarzyszyć pytanie „Jak iść za Jezusem gdy nie wiem, czy wierzę?”. Rozważanie to poprowadzi ks. Wojciech Węgrzyniak, biblista, rekolekcjonista, duszpasterz akademicki.
2. W każdy piątek zapraszamy do naszego kościoła na Drogę Krzyżową o godzinie 18:30
3. Zapraszamy na trzecie „Pijarskie Spotkanie ze Sztuką”, które odbędzie w następną niedzielę 3 marca, o godzinie 16.00 w naszym kościele. Temat spotkania „Światło w Dolinie Łez” jest związany przeżywanym przez nas okresem Wielkiego Postu i często zadawanymi przez nas pytaniami o cel i sens naszego cierpienia. Być może szesnastowieczni malarze renesansowej północy Hieronim Bosch i Matthias Grünewald, udzielą nam odpowiedzi przynajmniej na niektóre z niepokojących nas na ten temat pytań. Wraz z prezentacją obrazów będziemy mogli uczestniczyć w koncercie Ewy Błoch, na którym usłyszymy jej kompozycje do wierszy krakowskiego poety Marka Skwarnickiego. Zapraszamy.
4. Zapowiadamy, że rekolekcje wielkopostne w naszym kościele rozpoczną się w Niedzielę Palmową i potrwają do Wielkiej Środy.
5. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, które są przeznaczone na remont naszych organów. Zebraliśmy 1146 złotych. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy