13 listopada 2022 - XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dziś pod hasłem „Uleczyć tęsknotę” obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlitwą i darem serca chcemy wspomóc cierpiących chrześcijan na Ukrainie. Poprzez dar modlitwy w ich intencji oraz pomoc finansową możemy wypełnić przykazanie miłości Boga i bliźniego – w naszym kościele wszystkich, którzy chcą wspomóc Kościół na Ukrainie, prosimy o składanie datków do skarbon w głównej nawie świątyni.

2. Przypominamy, że za zmarłych modlimy się w miesiącu listopadzie codziennie o 18:30 odmawiając różaniec, a w tym tygodniu w piątek 18 XI o godz. 19:00 – Msza za zmarłych polecanych w wypominkach.

3. W kalendarzu liturgicznym:

• czwartek – 17 XI – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

• piątek – 18 XI – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

4. W dniach 19 – 20 listopada w naszym domu zakonnym przy ul. Pijarskiej w Krakowie odbędzie się Weekend Medytacyjny dla osób w wieku 18 – 35 lat, które chcą pogłębić osobistą modlitwę. Informacje na plakacie w wejściu do kościoła i na stronie: pijarska.pijarzy.pl.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela przed Adwentem.

6. Zapraszamy do galerii w krypcie na wystawę Artystów-Dydaktyków Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Gdzie jesteś, źródło. Wystawa będzie udostępniona bezpośrednio po Mszy Świętej.