2 stycznia 2022 - 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. W czwartek – 6 stycznia – przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. W tym dniu pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą oznaczamy zgodnie z dawnym polskim zwyczajem katolickie domy. Zapraszamy na Msze Święte w naszym kościele, które będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę.

2. Kredę i kadzidło będzie można otrzymać u Pana Kościelnego w zakrystii.

3. W ramach obchodów uroczystości Trzech Króli będą z nami wolontariusze krakowskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, którzy przed wejściem do kościoła prowadzą zbiórkę na pomoc osobom bezdomnym. Dzieło Pomocy niesie pomoc doraźną (łaźnia, pralnia, pomoc żywnościowa) i specjalistyczną (konsultacje psychologiczne, socjalne) dla ponad 1600 podopiecznych. Prowadzi również 12 MIESZKAŃ, w których przebywa kilkadziesiąt osób, w tym samotne mamy z dziećmi, a także całe rodziny. W ten sposób możecie Państwo dołożyć swoją cegiełkę na pomoc osobom bezdomnym. W imieniu Dzieła Pomocy - serdecznie dziękujemy.

4. W czwartek, jak w każdy 6 dzień miesiąca, o 18:30 nabożeństwo ku czci Przemienienia Pańskiego.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.