19 września 2021 r.

1. W tym tygodniu przypada:
•    jutro świętych Andrzeja i Towarzyszy męczenników z Korei;
•    we wtorek, 21 września – święto św. Mateusza; jest to dzień imienin naszego o. Prowincjała. Solenizantowi życzymy błogosławieństwa Bożego i wielu łask;
•    w środę, 22 września – wspomnienie bł. Dionizego Pamplony i Towarzyszy, pijarów i męczenników wojny domowej w Hiszpanii;
•    w czwartek, 23 września – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny;
•    w piątek, 24 września – w kościele sióstr prezentek wspomnienie NMP od Wykupu Niewolników.

2. Zapraszamy modlących się w naszym kościele do czytania mszalnych fragmentów Biblii – tzw. czytań mszalnych w czasie codziennych Liturgii. Swoją gotowość prosimy zgłaszać w zakrystii.

3. Zapraszamy do udziału w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w ciszy w każdy czwartek po wieczornej Eucharystii.

4. W najbliższy weekend (24-26 września) w Krakowie odbędzie się Kongres Duchowości Młodych adresowany dla będących w wieku 18-35 lat. Można wybrać odpowiednią ścieżkę: klasyczną, otwartą lub medytacyjną. Wśród mówców będą: bp Artur Ważny, ks. Mirosław Maliński, o. Jacek Prusak. Tematy to. m.in. Modlitwa nie tylko odklepana czy Odrzuceni przez kościół? Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc A więcej informacji i zapisy na inspirowani.pijarzy.pl.

5. W związku z koniecznością zmian personalnych w naszej wspólnocie informujemy, że o. Tomasz Abramowicz, rektor kościoła Przemienienia Pańskiego, został skierowany do pracy w pijarskiej szkole w Elblągu.

6. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!