2 maja 2021 - V niedziela wielkanocna

1. Jutro przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Naszej świątyni oprócz Przemienienia Pańskiego patronuje NMP Królowa Polski. Jest to tzw. drugi odpust w naszym kościele. Sumie odpustowej o 13.00 będzie przewodniczył o. Mateusz Pindelski, prowincjał Zakonu Pijarów.

2. Pan Adam, nasz organista, zaprasza jutro do pozostania po mszach świętych. Chcemy Państwu zaprezentować kilka utworów Fryderyka Chopina, by uczcić jutrzejsze święto.

3. Także jutro zapraszamy na nabożeństwo majowe o 18.30, podczas którego za pośrednictwem Królowej Polski będziemy prosić o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Na Mszy św. konwentualnej o 19.00 będziemy modlić się w sposób szczególny  w intencji powołań do naszego zakonu.

5. W I piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania; spowiadamy podczas każdej mszy św. w tygodniu o 8.00, 17.00 i 19.00.

4. W tym tygodniu obchodzimy:
- we wtorek święto świętego Floriana, patrona miasta;
- w środę św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;
- w czwartek święto Apostołów Filipa i Jakuba;
- w sobotę Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz pijarskie święto Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych.

6. Nasz zakon rozpoczął modlitewne wsparcie maturzystów. Zainteresowanych objęciem przez Duchową Adopcję Maturzysty zapraszamy na stronę www.maturzysci.pijarzy.pl.

7. Dziękujemy za każdą ofiarę na utrzymanie kościoła złożoną do skarbony czy przekazaną na konto za pomocą przelewu. Dziękujemy za zrozumienie i pomoc.