14 lutego 2021

1. Dzisiaj wspominamy świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy oraz św. Walentego, patrona zakochanych.

2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 17 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 8.00, 17.00 i 19.00.

3. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

4. Zapraszamy na wyjątkowe Gorzkie Żale w naszej świątyni. Jak w roku ubiegłym kazania będą przede wszystkim skierowane do mężczyzn. Zapraszamy w niedziele Wielkiego Postu o 18.00. W tym roku inspirowały nas będą postaci, które towarzyszyły Jezusowi w ostatnich chwilach życia. Już za tydzień pierwszy temat: Z Piłatem. Czy prawdę można odnaleźć? Kazanie pasyjne wygłosi o. Mateusz Pindelski, nasz prowincjał. Tematy kolejnych kazań na plakacie w kruchcie kościoła i na naszej stronie www.pijarska.pijarzy.pl.

5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 18.30.

6. Studentów zapraszamy na miniwykłady z teologii. Będą one w niedziele Wielkiego Postu w krypcie o 20.00 a tematem będzie 6 prawd wiary.

7. Zakończyliśmy remont krypty. Po dwóch latach możemy zobaczyć odrestaurowane święte schody oraz freski i malowidła ścienne. Umożliwiamy zwiedzenie z przewodnikiem tych pomieszczeń od wtorku do soboty od 10.00 do 13.00 i od 15.00 do 17.00.

Życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.