Aktualności

 Odnowienie ślubów zakonnych w naszym kościele

Odnowienie ślubów zakonnych w naszym kościele

11 września klerycy naszego Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Pijarów odnowili swoje śluby zakonne na ręce o. Prowincjała Mateusza Pindelskiego w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Krakowie przy ul. Pijarskiej. W uroczystości wzięli udział rodzice kleryków.

Małopolskie Dni Dziedzictwa na Pijarskiej

Małopolskie Dni Dziedzictwa na Pijarskiej

Zapraszamy na XXIII edycję Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, podczas których min. będzie prezentowany nasz kościół, krypta i klasztor. W przyszły weekend będzie możliwość uczestniczenia w tzw. zwiedzaniu z przewodnikiem, wykładach i spotkaniach.

Zapraszamy na wystawę do krypty

Zapraszamy na wystawę do krypty

Zapraszamy na wystawę "Suknia barw rozmaitych" to prezentacja piękna dawnych szat liturgicznych. Niecodzienne ich przedstawienie na płótnach, przemieszanych z rzeczywistymi ich przykładami, ukazuje inne oblicze dawnych paramentów.

Suma odpustowa ku czci Przemienienia Pańskiego

Suma odpustowa ku czci Przemienienia Pańskiego

6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego przeżywaliśmy doroczną uroczystość odpustową w naszej świątyni. Sumę odpustową celebrował JE ks. abp Wiktor Skworc z Katowic. Radość odpustową dzieliła z nami młodzież przeżywająca swoje rekolekcje Oaza Nowego Życia III stopnia.

Uroczystości odpustowe ku czci Przemienienia Pańskiego

Uroczystości odpustowe ku czci Przemienienia Pańskiego

Zapraszamy do włączenia się w duchowe przygotowania do dorocznego odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego. Od 28 lipca rozpoczynamy nowennę a 4, 5 i 6 odbędzie się triduum przed samą uroczystością.

Koncert Armonia Concertada w ramach festiwalu Musica Divina 2021

Koncert Armonia Concertada w ramach festiwalu Musica Divina 2021

5 sierpnia o 20.30 w naszym kościele odbędzie się wyjątkowy koncert Armonia Concertada. Koncert odbywa się w ramach czwartej odsłony Musica Divina, festiwalu z najpiękniejszą muzyką sakralną.

Ogłoszenia duszpasterskie

19 września 2021 r.

1. W tym tygodniu przypada:
•    jutro świętych Andrzeja i Towarzyszy męczenników z Korei;
•    we wtorek, 21 września – święto św. Mateusza; jest to dzień imienin naszego o. Prowincjała. Solenizantowi życzymy błogosławieństwa Bożego i wielu łask;
•    w środę, 22 września – wspomnienie bł. Dionizego Pamplony i Towarzyszy, pijarów i męczenników wojny domowej w Hiszpanii;
•    w czwartek, 23 września – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny;
•    w piątek, 24 września – w kościele sióstr prezentek wspomnienie NMP od Wykupu Niewolników.

2. Zapraszamy modlących się w naszym kościele do czytania mszalnych fragmentów Biblii – tzw. czytań mszalnych w czasie codziennych Liturgii. Swoją gotowość prosimy zgłaszać w zakrystii.

3. Zapraszamy do udziału w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w ciszy w każdy czwartek po wieczornej Eucharystii.

4. W najbliższy weekend (24-26 września) w Krakowie odbędzie się Kongres Duchowości Młodych adresowany dla będących w wieku 18-35 lat. Można wybrać odpowiednią ścieżkę: klasyczną, otwartą lub medytacyjną. Wśród mówców będą: bp Artur Ważny, ks. Mirosław Maliński, o. Jacek Prusak. Tematy to. m.in. Modlitwa nie tylko odklepana czy Odrzuceni przez kościół? Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc A więcej informacji i zapisy na inspirowani.pijarzy.pl.

5. W związku z koniecznością zmian personalnych w naszej wspólnocie informujemy, że o. Tomasz Abramowicz, rektor kościoła Przemienienia Pańskiego, został skierowany do pracy w pijarskiej szkole w Elblągu.

6. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

Zobacz nasz kościół

Msze Święte

Niedziele i uroczystości

 • godz. 8.30
 • godz. 10.00
 • godz. 11.30
 • godz. 13.00
 • godz. 19.00

Dni powszednie

 • godz. 8.00
 • godz. 17.00 (od pon do pt; od I do VI i od IX do XII)
 • godz. 19.00

Ofiara na kościół


Dziękujemy za Państwa troskę o sprawy materialne pijarskiej świątyni Przemienienia Pańskiego.

81 1600 1013 1845 5409 8000 0001
KOLEGIUM ZAKONU PIJARÓW KRAKÓW-PIJARSKA
ul. Pijarska 2; 31-015 Kraków


  Kalendarium

  Warto zobaczyć